wersja testowa serwisu

Poznaj Bełchatów na nowo podczas spaceru architektonicznego!

spacer_www
MCK Bełchatów

Miejskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich bełchatowian na wyjątkowy spacer po mieście. Spacer, podczas którego będzie można odkryć architektoniczne perełki, jakich w Bełchatowie nie brakuje. Aby wziąć udział w tej niezwykłej przechadzce, która odbędzie się 28 października, wystarczy się zapisać.

Spacer jest organizowany przez Łódzki Dom Kultury wraz z Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie w ramach projektu pn. „Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych - II edycja". Spacerowicze, wraz z przewodnikami, skupią się głównie na charakterystycznych szczegółach budynków – detalach architektonicznych, którymi są fragmenty wykończenia budynku – klamki, sposób ułożenia cegieł, dekoracje balustrad czy płotów.

- Mamy nadzieję, że dzięki spacerowi zobaczycie swoją okolicę nowymi oczami. To jedna z magicznych umiejętności detalu – otwiera oczy na to, czego dotychczas nie widzieliśmy – czytamy na stronie Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. 

W spacerze architektonicznym udział wziąć mogą nauczyciele, animatorzy, edukatorzy, pasjonaci lokalnego dziedzictwa i wszyscy chętni. Wypełnioną kartę zgłoszeniową można, którą można pobrać ze strony bełchatowskiego MCK (kliknij: TUTAJ), należy wysłać na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na plakacie poniżej artykułu. Można je także uzyskać telefonicznie dzwoniąc pod numer 44 635 19 56.

Kilka słów o przewodniczkach:

Maria Nowakowska - właścicielka marki "Łódzki detal", popularyzatorka dziedzictwa i animatorka kultury, dyrektorka międzynarodowego Festiwalu Detalu Architektonicznego #detalfest.

Joanna Ufnalska - mgr ekonomii, posiada doświadczenie w pracy w organizacji pozarządowej skierowanej na działania miękkie w przestrzeni miejskiej. Autorka i organizatorka gier miejskich od 2011 roku do chwili obecnej (łącznie około 140 przeprowadzonych gier).