wersja testowa serwisu

Stan alarmowy w powiecie łaskim. W nocy poszukiwano 73-letniego mężczyznę

policja

W niedzielę. 11 października przed północą, w stan alarmowy postawiono całą łaską policję. Funkcjonariusze poszukiwali zaginionego 73-latka, który z uwagi na chorobę nie jest osobą samodzielną. Nad ranem został odnaleziony przez jeden z patroli.

11 października po godzinie 23.00 policja została powiadomiona o zaginięciu 73-letniego mieszkańca wsi w gminie Wodzierady.

- Z relacji rodziny wynikało, że mężczyzna wyszedł z domu około godziny 18.00 i do chwili obecnej nie powrócił. Senior jest osoba niesamodzielną i ma problemy z pamięcią - informują mundurowi. - Niezwłocznie funkcjonariusze rozpoczęli sprawdzenia różnych miejsc. Zadysponowany do działań pies niestety nie podjął tropu. Ostatecznie jeden z patroli w Hipolitowie zauważył idącego poboczem pieszego, którym okazał się zaginiony 73-latek. Mężczyzna był wyziębiony i wystraszony ale nic poważnego mu się nie stało i po udzielonej pomocy medycznej mógł wrócić do domu.

Musimy jednak pamiętać, że zaginięcie starszej osoby wiąże się z wyższym ryzykiem utraty życia czy zdrowia, niż w przypadku osób dużo młodszych, w sile wieku.

Warto wyposażyć naszego bliskiego seniora w akcesoria mogące na przykład ułatwić ustalenie miejsca jego przebywania czy przynajmniej identyfikację w przypadku odnalezienia przez Policję lub inne osoby trzecie. Można osobie starszej sprezentować zegarek z funkcją gps, zadbać aby zawsze miała przy sobie telefon komórkowy, włożyć kartkę z adresem i numerem kontaktowym (najlepiej wszyć w ubranie tak, aby nie została zgubiona lub wyrzucona).