wersja testowa serwisu

Świadek ujął nietrzeźwego kierowcę. "To postawa godna naśladowania"

policja-kamizelka

Godną naśladowania postawą wykazał się 39 – letni świadek, który przyczynił się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. 63 – latek kierował osobowym Volvo, w trakcie jazdy spożywając alkohol. Miał w organizmie ponad 0,9 promila alkoholu. Gratulujemy czujności! Dzięki wzorowej reakcji być może udało się zapobiec tragedii.

10 lipca 2020 r. przed godz. 16:00 przebywający w kompleksie leśnym mężczyźni zauważyli jadące ulicą Sosnową w Sieradzu osobowe Volvo. Za jego kierownicą siedział mężczyzna, który w trakcie jazdy spożywał „jakiś" napój. 39 – latek podejrzewając, że może to być alkohol, szybko pobiegł w kierunku samochodu. Jego przypuszczenia potwierdziły się, bo jak się okazało, kierujący Volvo, w trakcie jazdy pił alkohol.

Kierowca Volvo zatrzymał się a wtedy 39-latek otworzył drzwi i wyjął kluczyki. Następnie o zdarzeniu poinformował dyżurnego sieradzkiej policji. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że Volvo kierował 63-letni mieszkaniec gminy Kruszwicy. Przeprowadzone badanie wskazało, że miała on ponad 0,9 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

- Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej przypadkowego świadka został wyeliminowany z ruchu kolejny nietrzeźwy kierowca. Pamiętajmy, że nawet anonimowo, można powiadomić Policję o każdej niepokojącej sytuacji na drodze. Policjanci sprawdzą każdy sygnał ! Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni i podejmują zdecydowane działania, aby wyeliminować zagrożenie - mówią policjanci.