Najważniejsze wideo w ela24

Świętojański weekend w Szczercowie. Będzie aktywnie, folkowo i coś dla fanów motocykli

noc
UG Szczerców/ red.

Zbliża się tradycyjna Noc Świętojańska w Gminie Szczerców. Już w najbliższy weekend mieszkańcy będą mogli skorzystać z całej masy przygotowanych atrakcji. Będzie aktywnie i jak przystało na takie święto - folkowo. 

W sobotę 22 czerwca zachęcamy rodziny z dziećmi do wzięcia udziału w „Dzikiej Rodzince", czyli biegu z przeszkodami. Od godz. 14.00 na stadionie przy ul Rzecznej będą czekać dmuchańce, strzelnica laserowa oraz rozmaite przeszkody. Zapisy elektroniczne na stronie: www.rajsportactive.pl/zapisy

Starsi będą mogli wziąć udział w marszu Nordic Walking oraz wieczornego biegu na 5 lub 10 km. Regulamin i zapisy elektroniczne >>> TUTAJlub w dniu biegu od godz. 18.00 w biurze zawodów w hali sportowej przy ul. Rzeczna w Szczercowie. W tym dniu atrakcje będą czekać także na szczercowskiej „Wyspie". Zagrają dla nas orkiestry dęte. Swój obóz rozłożą także rycerze z Bractwa Rycerskiego Ziemi Sieradzkiej. Będą także warsztaty plecenia wianków, sadzenia roślin, a o 18.00 ruszy tradycyjny konkurs wianków. Dla autorów najpiękniejszych mamy oczywiście wspaniałe nagrody! Ok. 21.30 będzie okazja przenieść się w czasie wspólnie z Zespołem Pieśni i Tańca „Ziemia Kłobucka", który przy płonących ogniskach zaprezentuje widowisko „Noc Kupały". Będzie i zabawa z DJ, a w niedzielę tradycyjny Piknik Motocyklowy!

Szczegołowy harmonogram dwudniowej imprezy na poniżej załączonym plakacie.