wersja testowa serwisu

Tragiczny finał libacji alkoholowej. Nie żyje 49-letni mężczyzna

534CE070-28D0-436A-8294-E90FA9879E29

Sieradzcy policjanci zatrzymali 36–letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego, podejrzanego o tragiczne w skutkach pobicie swojego 49–letniego znajomego. W czasie zakrapianego alkoholem spotkania między mężczyznami doszło do awantury i bójki. 49–latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł. 36–latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka, grozi nawet dożywocie.

We wczesnych godzinach rannych, 25 września 2020 r. do dyżurnego sieradzkiej komendy zadzwonił mężczyzna, informując o pobiciu swojego kolegi. Do zdarzenia miało dojść na klatce schodowej bloku mieszkalnego na obrzeżach Sieradza. Skierowani na miejsce policjanci odnaleźli leżącego na korytarzu nieprzytomnego mężczyznę, z widocznymi obrażeniami głowy. Zastali tam również zgłaszającego, który był pod wyraźnym działaniem alkoholu.

- Oświadczył policjantom, że wspólnie z dwoma kolegami spożywał alkohol w mieszkaniu jednego z nich. W trakcie całonocnej libacji, kiedy z 49–latkiem wyszedł na klatkę schodową doszło między nimi do awantury i bójki. W wyniku zadawanych uderzeń 49–latek upadł i stracił przytomność. Zaniepokojony kolega wezwał służby ratunkowe. Przybyła ekipa pogotowia ratunkowego udzieliła pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. Został on przewieziony do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł - informują mundurowi.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu pracowała grupa dochodzeniowo - śledcza. Przy udziale technika kryminalistyki zabezpieczono ślady i zebrano dowody, aby ustalić okoliczności zdarzenia.

36–latek został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie policjanci zbadali jego trzeźwość. Okazało się, że ma on w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Został on osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka. W czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia.

Prokurator Rejonowy w Sieradzu wystąpił z wnioskiem o tymczasowy areszt dla podejrzanego. Decyzją Sądu Rejonowego w Sieradzu 36–letni sprawca najbliższe 3–miesiące spędzi z areszcie. Za dokonane przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. W przeszłości mężczyzna był już notowany przez policję.