Tragiczny pożar w kamienicy w Zduńskiej Woli. Kilka osób rannych, są ofiary śmiertelne

Tragiczny pożar w kamienicy w Zduńskiej Woli. Kilka osób rannych, są ofiary śmiertelne
fot. KP PSP w Zduńskiej Woli

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w nocy przy ulicy Łaskiej w Zduńskiej Woli. Dwie osoby nie żyją, kilka zostało rannych.

W piątek, 13 stycznia o godzinie 00:30 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z JRG w Zduńskiej Woli oraz jeden zastęp z OSP.

- Po dojechaniu na miejsce dowódca zmiany wstępnie potwierdził zgłoszenie. W wyniku dalszego rozpoznania ustalił, że pożarem objęte jest mieszkanie na drugim piętrze i potrzebne są dodatkowe siły i środki. Na miejsce łącznie zadysponowano cztery zastępy z JRG PSP w Zduńskiej Woli oraz siedem zastępów z OSP z terenu powiatu zduńskowolskiego - relacjonuje st. kpt. Łukasz Aleksandrowicz z KP PSP w Zduńskiej Woli. - W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało siedem osób, w tym dwie osoby śmiertelne. Pięć osób zostało zabranych przez ZRM do szpitali w regionie, pozostali mieszkańcy kamienicy nie wymagali udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po opuszczeniu budynku zostali wstępnie zebrani w podstawionym przez MPK autobusie na miejscu zdarzenia, następnie rozlokowani w miejscach tymczasowego pobytu.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji mieszkańców, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobą poszkodowanym, ugaszeniu pożaru przy użyciu trzech prądów wody, sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń.

Zobacz zdjęcia: