wersja testowa serwisu

Trudna sytuacja hydrologiczna w województwie łódzkim. Wydano specjalny komunikat

2

W województwie łódzkim (od godz. 05:11 1.09 do godz. 08:00 2.09) obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne 3 stopnia - wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowych na obszarze zlewni Mrogi. W związku ze spływem wód opadowych, w Bielawach na Mrodze przewiduje się dalszy wzrost stanu wody powyżej stanu alarmowego.

Przekroczony jest stan alarmowy na rzece Mrodze w Bielawach. Ponadto stany ostrzegawcze wód przekroczone są na wodowskazach na rzece Grabi w Łasku oraz na rzece Ner w Poddębicach.

W porozumieniu z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, wojewoda łódzki dokonał przeglądu przygotowania gmin objętych ostrzeżeniami do działań przeciwpowodziowych i powodziowych.

Pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego wraz z wójtem Gminy Bielawy, pracownikami Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łowiczu oraz Komendy Powiatowej PSP w Łowiczu dokonali wizji lokalnej w obrębie rzeki Mroga. 

Pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego wraz z Burmistrzem Głowna dokonali wizji lokalnej na zbiorniku na rzece Mroga. 

Z Wojewódzkiego Magazynu Przeciwpowodziowego Wojewody Łódzkiego została zadysponowana workownica do piasku do Gminy Bielawy.