wersja testowa serwisu

Uczniowie z Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy na praktykach w Grecji

Uczniowie z Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy na praktykach w Grecji
fot. Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy

Kolejna grupa uczniów z Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy szczęśliwie dotarła do Grecji.

Uczniowie ze specjalizacji technik ekonomista, technik informatyk oraz technik fotografii i multimediów wzięli udział w spotkaniu organizacyjnym, na którym zapoznali się z regulaminem praktyk oraz hotelu. Otrzymali od organizacji przyjmującej słowniczki polsko-greckie oraz koszulki projektowe, w których będą dumnie reprezentować swoją szkołę i sam projekt. Przed rozpoczęciem stażu odbyli również szkolenie BHP, na którym zapoznali się z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Zapoznali się także ze swoimi stanowiskami pracy.

W kolejnym dniu technicy z kierunku ekonomia odbyli praktyki w dziale badań statystycznych. Przypomnieli sobie podstawy korzystania z programu Excel, a następnie nauczyli się obliczać wskaźnik struktury. Ponadto zastosowali w praktyce szeroko pojęte formuły, dobrze już im znane oraz szereg nowo omówionych na poprzednich zajęciach.

Technicy informatycy podzieleni na grupy zajęli się podstawami programowania i naprawianiem hardware. Początkowo projektowali schematy blokowe w glify, do zapytań mentora. Powtórzyli sobie również iloczyny logiczne i ich zastosowanie. Podczas, gdy jedna grupa tworzyła schematy, pozostałe dwie naprawiały usterki w komputerach stacjonarnych.

Uczniowie z kierunku technik fotografii i multimediów rozpoczęli od części teoretycznej. Utrwalili sobie zagadnienia dotyczące fotografowania w trybie manualnym, a podczas części praktycznej robili zdjęcia portretowe w plenerze, które później kard po kadrze omawiali z mentorem.

W czasie wolnym po praktykach młodzież wraz z opiekunami wybrała się autokarem do schroniska Stavros, na wysokość 944 m n.p.m., skąd rozpościerał się przepiękny widok na morze oraz na najwyższy szczyt Olimpu - Mitikas 2918 m n.p.m. Następnie grupa udała się do miasteczka Litochoro, skąd wybrała się na spacer do wodospadu w wąwozie Enipeas.

Praktyki odbywają się w ramach projektu „Rozwój zawodowy na europejskich praktykach", nr 2020-1-PL01-KA102-078827 program Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe."

Zobacz zdjęcia: