wersja testowa serwisu

Udane Pikniki Sołeckie w gminie Widawa

241081743_1255263458247317_64572429918765450_n
fot. UG Widawa

W sobotę, 4 września br. odbył się piknik sołecki w miejscowości Kąty (gm. Widawa). Dzięki zaangażowaniu Sołtys Urszuli Janus, Rady Sołeckiej i mieszkańców udało się zorganizować piękną uroczystość.

Mieszkańcy przygotowali przepyszne dania z grilla, wyborne sałatki oraz ciasta. Dzieci otrzymały słodkości.

- Wspólnie z Panią Sołtys wystąpiłem do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi o przyznanie grantu sołeckiego na utwardzanie kostką brukową placu przed budynkiem wiejskim w Katąch. Została przyznana kwota w wysokości 10.000 złotych. Dziś plac przed budynkiem wygląda przepięknie. Gmina dołożyła 1000 złotych do organizacji pikniku - informuje Michał Włodarczyk - Wójt Gminy Widawa. - Dziękuję Panu Marszałkowi za otrzymane dofinansowanie. Dziękuję Pani Sołtys i mieszkańcom za wyjątkową organizację pikniku i zaproszenie.

Równie udany piknik odbył się także w Lgocie.

- Na zaproszenie Pani Sołtys Anny Piórek uczestniczyłem w pikniku sołeckim w Ligocie. Wspaniała organizacja, liczne atrakcje dla dzieci. Miła rodzinna atmosfera, wspólna biesiada przy stole. Pyszne ciasta upieczone przez mieszkańców Ligoty. Dziękuję Pani Sołtys i Radzie Sołeckiej za przygotowanie uroczystości i zaproszenie - dodaje Wójt Michał Włodarczyk.

fot. UG Widawa