wersja testowa serwisu

W dobie pandemii policjanci docierają do szkół. Kolejne zajęcia on-line z uczniami "Mundurówki"

260-123210

Ze względu na bezpieczeństwo i obostrzenia związane z koronawirusem, z inicjatywy I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Łasku mł. insp. Roberta Krawczyka zorganizowano cykl spotkań online dla uczniów. Zajęcia z młodzieżą klasy policyjnej z Zespołu Szkół Mundurowo - Technicznych w Ostrowie przeprowadzili policjanci z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii łaskiej komendy.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łasku przeprowadzili lekcje online. Po raz kolejny ich uczestnikami byli uczniowie z Zespołu Szkół Mundurowo - Technicznych w Ostrowie. Policjanci zajmujący się na co dzień profilaktyką oraz sprawami nieletnich podczas zajęć zapoznali młodzież z zagadnieniami dotyczącymi m.in. przemocy rówieśniczej, przemocy domowej, odpowiedzialności prawnej nieletnich. Z racji wyjątkowej sytuacji, jaką jest pandemia, stróże prawa przypomnieli o obowiązujących obostrzeniach i konsekwencjach ich nieprzestrzegania. Policjanci omówili też zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci i uczulili słuchaczy jak nie stać się ofiarą oszustwa podczas robienia zakupów przez Internet.

Zajęcia online zostały przeprowadzone z inicjatywy I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Łasku, który od kwietnia prowadzi cykliczne spotkania z uczniami klasy policyjnej z tematyki związanej ze służbą w Policji.

Policjanci zapowiadają, że nie była to ostatnia lekcja tego typu. Swoją ofertę on-line funkcjonariusze kierują do uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Zapraszają nauczycieli i młodzież zainteresowaną tego typu spotkaniami, do kontaktu z Zespołem do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii pod numerem telefonu: 47 84 542 42 lub 47 84 542 54.

Źródło: KPP Łask