wersja testowa serwisu

W gminie Łask rusza "Przycisk Sieci Życia"! Co to za system i kto może z niego skorzystać?

W gminie Łask rusza "Przycisk Sieci Życia"! Co to za system i kto może z niego skorzystać?
Krajowa Sieć Alarmowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łasku informuje, że przy wsparciu Urzędu Gminy Łask mieszkańcom gminy został zapewniony bezpłatny system ratujący życie - Sieć Życia. Sieć Życia to innowacyjny i sprawdzony system, który pozwala w każdym telefonie ustawić przycisk przypisany do Krajowej Sieci Alarmowej i w sytuacji zagrażającej życiu przez jego przyciśnięcie następuje natychmiastowe wezwanie pomocy. Jak skorzystać z takiego udogodnienia, które może uratować życie nam, bądź bliskiej nam osobie? Przeczytaj! 

Doświadczeni ratownicy z Krajowej Sieci Alarmowej, prowadzonej przez działający na zasadach non-profit Sztab Ratownictwa SKSR, udostępnili supernowoczesne i wyjątkowo skuteczne rozwiązanie: „Przycisk Sieci Życia" do wzywania pomocy w takich sytuacjach jak: napad czy nagłe zagrożenie życia w wyniku zawału serca, udaru mózgu, ataku epilepsji, astmy, cukrzycy. Korzystanie z Krajowej Sieci Alarmowej SKSR jest bezpłatne - wystarczy przystąpić do naszego stowarzyszenia.

Jak to dokładnie działa?

- Z telefonu komórkowego lub stacjonarnego, funkcją szybkiego wybierania (wciskasz jeden przycisk przypisany do Sieci Życia®) możesz w każdej chwili wywołać numer alarmowy wpisany do pamięci, nie musisz nic mówić - nasz system automatycznie rozpozna skąd wysłano wezwanie. Można też wykorzystywać do tego celu profesjonalne centrale alarmowe, a także występujące na rynku różne urządzenia dedykowane dla seniorów różnego rodzaju opaski z przyciskiem SOS, centralki itp. - informują ratownicy z Krajowej Sieci Alarmowej.

I podają jako przykład podają przypadek samotnego, chorego na serce starszego mężczyznę, który nagle zaczyna odczuwać silny ból w klatce piersiowej. Chce zadzwonić po pogotowie, ale nie ma siły wybrać odpowiedniego numeru i powiedzieć, co się dzieje. Pozostawiony samemu sobie jest w tym momencie bez szans. 

- Aby w każdej chwili uzyskać pomoc, wystarczy mieć zaprogramowany Przycisk Sieci Życia i w sytuacji zagrożenia po prostu go przycisnąć. To wystarczy do uruchomienia prowadzonego przez SKSR całodobowego systemu alarmowego i otrzymania błyskawicznej pomocy ze strony odpowiednich służb, w tym wypadku pogotowia - wyjaśniają ratownicy z Krajowej Sieci Alarmowej.

Sieć Życia® umożliwia skuteczną ochronę bliskich nam osób: starszych, chorych, niepełnosprawnych, bezbronnych. Sprawia, że czują się one na co dzień o wiele bezpieczniej i pewniej. 

- Ważne jest też to, że dzięki wyposażeniu bliskich w możliwość wezwania pomocy, sami zyskujemy większy komfort życia. Nie musimy już siedzieć w pracy jak na szpilkach, zadręczając się, czy w tym czasie coś złego nie przytrafiło się naszym matkom, ojcom, żonom. Nie musimy co pięć minut nerwowo wydzwaniać do domu, żeby sprawdzić, czy chorujący na nadciśnienie mąż nie dostał wylewu. Nie musimy zamieniać swojego życia w koszmar niepewności i nieustannego lęku - dodają ratownicy.

Każdy kto chciałby przyłączyć się do programu i skorzystać z Przycisku Sieci Życia wejdź na stronę stowarzyszenia >>> ratownictwo. org.