wersja testowa serwisu

W gminie Wodzierady jest kolejny nowy sportowy obiekt! Otwarto szkolną salę gimnastyczną

W gminie Wodzierady jest kolejny nowy sportowy obiekt! Otwarto szkolną salę gminastyczną
UG Wodzierady

Dla szkolnej społeczności podstawówki w Kwiatkowicach, tegoroczny Dzień Nauczyciela na długo pozostanie w pamięci. Dokładnie 14 października odbyło się bowiem oficjalne otwarcie i poświęcenie nowej sali gimnastycznej. Na uroczystość przybyła rzesz szacownych gości z parlamentarzystami, wojewodą łódzkim oraz przedstawicielami Kuratorium Oświaty. Na wydarzeniu nie zabrakło także samorządowców oraz zaprzyjaźnionych jednostek z terenu całej gminy Wodzierady.

Renata Szafrańska, wójt gminy Wodzierady przedstawiła zwięźle historię powstania sali gimnastycznej w Kwiatkowicach oraz zwróciła uwagę na fakt, iż powstały obiekt sportowy to budynek pasywny charakteryzujący się niskim zapotrzebowaniem na energię, przyjazny środowisku. Wyjaśniła, iż nowa baza sportowo – rekreacyjna zapewni uczniom możliwość atrakcyjnego procesu kształcenia w trakcie zajęć z wychowania fizycznego oraz poprawi jakość i różnorodność spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież oraz mieszkańców gminy. 

Wójt Szafrańska podkreśliła podkreśliła przy tym, iż sala mogła powstać dzięki wsparciu finansowym, które gmina otrzymała z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz budżetu państwa. 

Następnie nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi i okolicznościowe przemówienia przybyłych gości, którzy życzyli owocnego korzystania z powstałej infrastruktury sportowej.

Z okazji Święta Edukacji Narodowej dyrektor wręczyła nagrody dla najlepszych nauczycieli i pracowników ZS w Kwiatkowicach. Wyróżnienie otrzymały: Renata Szczepaniak-Knul, Lidia Omiecińska, Ewa Pakuła, Mariola Dębicka, Paweł Michalak.

Na zakończenie uroczystości z okazji Święta Edukacji Narodowej dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kwiatkowicach przygotowały program artystyczny, który obfitował w pokazy taneczne, sportowe i akrobatyczne.

Budowa sali gimnastycznej w Kwiatkowicach kosztowała ponad 4,5 miliona złotych. Dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej wyniosło blisko 2,5 miliona, z z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - ponad 910 tysięcy złotych. Wkład własny samorządu gminy Wodzierady to blisko 1,2 miliona.

Całą fotorelację z uroczystego otwarcia sali gimnastycznej można obejrzeć >>> TUTAJ.