wersja testowa serwisu

"W kadrze i dymku", czyli konkurs wiedzy o komiksie

lightbulb-2692247_960_720

Wspólnie z Klubem Miłośników Fantastyki "Sagitta" oraz Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Oddział w Sieradzu, Starostwo Powiatowe zaprasza młodzież do udziału  w konkursie wiedzy o komiksie "W kadrze i dymku".

Celem konkursu jest rozwijanie i kształtowanie wyobraźni, rozbudzanie wrażliwości i umiejętności literackich, kreatywności uczestników, wzbogacanie kultury słowa, zapoznanie uczestników ze sztuką komiksową, popularyzacja komiksu jako medium edukacyjnego i międzygatunkowego, wprowadzenie w świat kultury, promocja książki i czytelnictwa oraz integracja społeczności z biblioteką.

Konkurs skierowany jest do zainteresowanej tematyką komiksów młodzieży klas VI-VIII szkół podstawowych i szkół średnich z terenu powiatów: sieradzkiego, łaskiego i zduńskowolskiego. Zadanie uczestników polega na rozwiązaniu krzyżówki konkursowej, podaniu prawidłowego hasła i wypełnieniu wszystkich pól oraz napisaniu eseju na temat "Mój ulubiony/wymarzony bohater mangi lub anime".


Konkurs rozpocznie się 19 października 2021 r. o godzinie 10.00 i będzie trwać do godziny 19.00. W tym czasie uczestnicy otrzymają na podanego maila zadanie konkursowe – krzyżówkę i wzór eseju.

Chęć udziału w konkursie należy zgłosić za pośrednictwem poczty elektronicznej (na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do 15 października 2021 r. do godziny 18.00.

Zachęcamy do udziału w konkursie! Przygotowano atrakcyjne zestawy komiksów oraz nagrody-niespodzianki dla trzech laureatów!

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sieradzu