wersja testowa serwisu

Wójt Buczku ogłasza nabór wniosków na usuwanie folii rolniczych

DSC_0104

Wójt Gminy Buczek ogłasza nabór wniosków na usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej.

W związku z ogłoszeniem przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie naboru wniosków w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej", gmina Buczek przystępuje do przygotowania wniosku o dofinansowanie odbioru odpadów pochodzących z działalności rolniczej.

- W ramach programu, gminy mogą starać się o dofinansowanie odbioru odpadów folii rolniczych siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big-Bag. Do sporządzenia wniosku konieczne jest uzyskanie od rolników danych dotyczących ilości odpadów pochodzących z działalności rolniczej znajdujących się w poszczególnych gospodarstwach rolnych - informuje Bronisław Węglewski, wójt gminy Buczek 

Kompletne wnioski z załącznikami przyjmowane będą w Urzędzie Gminy Buczek, ul. Główna 20, 98-113 Buczek, tel. 436774497, w pokoju nr 5, w terminie do 30 lipca 2021r.