Wypadek spadochroniarzy pod Piotrkowem: Czterech skoczków ćwiczyło akrobacje, jeden nie przeżył, drugi jest ciężko ranny

Wypadek spadochroniarzy pod Piotrkowem: Czterech skoczków ćwiczyło akrobacje, jeden nie przeżył, drugi jest ciężko ranny
fot. poglądowe

​Tragedia w Longinówce pod Piotrkowem Trybunalskim, policja przekazuje pierwsze ustalenia w sprawie wypadku skoczków spadochronowych. W wyniku zdarzenia jeden z mężczyzn poniósł śmierć na miejscu, drugi został przetransportowany śmigłowcem LPRu do łódzkiego szpitala.

Tak, jak już Państwa informowaliśmy, do wypadku doszło w piątek, 23 września około godziny 9.00. Potwierdziły się wstępne informacje, że do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło podczas wykonywania podniebnych akrobacji, tzw. skoków kanapowych. Spadochrony dwóch skoczków splątały się, w efekcie czego obaj mężczyźni runęli na pole w Longinówce w gminie Rozprza, nieopodal piotrkowskiego lotniska. 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że tego dnia podczas skoków z samolotu wyskoczyło dziewięciu skoczków. Czterech z nich w powietrzu utworzyło formację, po czym dwóch z nich bezpiecznie wylądowało, a dwóch z niewyjaśnionych na ten moment przyczyn spadło na pole. W wyniku poniesionych obrażeń jeden z mężczyzn pomimo przeprowadzonej reanimacji poniósł śmierć na miejscu, drugi mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi. Policjanci pod nadzorem prokuratury oraz Komisji do Badań Wypadków Lotniczych na miejscu wykonują czynności, które pozwolą na dokładne okoliczności tego zdarzenia - przekazuje naszej redakcji Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski. 

CZYTAJ TAKŻE >>> Komisja Badań Wypadków Lotniczych wydaje komunikat w sprawie katastrofy samolotu pod Piotrkowem

Tak, jak podawaliśmy w pierwszej informacji do zdarzenia natychmiast zadysponowano wszystkie służby ratunkowe, trzy jednostki straży pożarnej (PSP Piotrków Trybunalski, OSP Rozprza i Krzyżanów), zespół ratownictwa medycznego, śmigłowiec LPR i policję. W tej chwili na miejscu zdarzenia cały czas trwają czynności i oględziny.