wersja testowa serwisu

Zaatakował nożem kompana od kieliszka. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

260-115033
fot. KPP Łask

Policjanci z Łasku zatrzymali 30-latka, który podczas libacji alkoholowej zranił nożem kompana od kieliszka. Mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Łasku, decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

Zdarzenie miało miejsce wieczorem, 22 czerwca 2020 roku prz ulicy Warszawskiej w Łasku. Podczas spożywania alkoholu między dwoma uczestnikami libacji doszło do nieporozumień, podczas których 30-latek najpierw uderzył kompana "od kieliszka" w twarz, a następnie zadał mu kilka ciosów nożem w okolice twarzy, głowy i ręki. 34-letek zdołał o własnych siłach dotrzeć do komendy, gdzie została mu udzielona pierwsza pomoc, a następnie został hospitalizowany. 

Funkcjonariusze zaraz po zgłoszeniu rozpoczęli poszukiwania mężczyzny oraz ustalali okoliczności zdarzenia. Wkrótce po zdarzeniu nożownik został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Prokurator Rejonowy w Łasku przedstawił 30-latkowi zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek prokuratury decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

Źródło: KPP Łask