wersja testowa serwisu

Zaczął od kradzieży odkurzacza - w rezultacie usłyszał dwadzieścia jeden zarzutów

Zaczął od kradzieży odkurzacza - w rezultacie usłyszał dwadzieścia jeden zarzutów

Policjanci z rawskiej „patrolówki" ustalili i zatrzymali 22-letniego sprawcę kradzieży. Mundurowi otrzymali zgłoszenie o kradzieży odkurzacza z jednego z rawskich marketów. Jak się okazało to nie jedyne przewinienie rawianina. Zgromadzony w sprawie materiał pozwolił przedstawić amatorowi cudzej własności dwadzieścia jeden zarzutów, w tym między innymi kradzieży z włamaniem i kradzieży zuchwałej.

9 września oficer dyżurny komendy w Rawie Mazowieckiej otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży odkurzacza z jednego z marketów. Sprawca zbiegł, ale po chwili pojawił się ponownie w okolicach sklepu. Policjanci skierowani na miejsce, w rozmowie z 22-latkiem, ustalili, że to on dokonał kradzieży.

- Mundurowi pojechali z rawianinem do jego mieszkania, gdzie odnaleźli skradziony odkurzacz. Uwagę policjantów zwróciły inne przedmioty znajdujące się w pomieszczeniach. Jak się okazało w większości pochodziły one z kradzieży sklepowych. Wśród nich były też stare książki, butle gazowe oraz drewniany czerpak - informuje mł. asp. Małgorzata Lewandowska z KPP w Rawie Mazowieckiej. - Rawianin przyznał, że włamał się również do jednego z niezamieszkałych domów na terenie gminy Rawa Mazowiecka. Takie ustalenia pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny.

Śledczy krok po kroku ustalali osoby pokrzywdzone. Docierali do kierowników sklepów, przesłuchiwali ich pracowników. Wszystkie te osoby potwierdzały, że 22-latek wielokrotnie dokonywał kradzieży, podczas których zachowywał się zuchwale. Na uwagi sklepikarzy reagował wulgarnie. Policjanci ustalili i przesłuchali właścicieli domu, do którego włamał się rawianin.

Mundurowi ujawnili ponad 200 przedmiotów pochodzących z przestępstwa. Część z nich wróciła już do właścicieli.

- Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie 22 – latkowi dwadzieścia jeden zarzutów z czego dwadzieścia dotyczyło kradzieży zuchwałej oraz jeden kradzieży z włamaniem - dodaje mł. asp. Małgorzata Lewandowska. - Przypominamy, że kradzież zuchwała zagrożona jest karą do 8 lat, natomiast kradzież z włamaniem do 10 pozbawienia wolności.