wersja testowa serwisu

[ZDJĘCIA] Spotkanie ze strażakami w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalesiu. Wiedza o pierwszej pomocy

20200225_100453

Dnia 25 lutego, we wtorek, Zespól Szkolno-Przedszkolny w Zalesiu, gościł Prezesa Gminnego Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Wodzieradach i radnego powiatu łaskiego, Floriana Podębskiego z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej z Zalesia i Chorzeszowa.

W trakcie spotkania, uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Oddziały przedszkolne odwiedził strażak Damian Cynerman z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalesiu. Dzieci ćwiczyły umiejętności podejmowania pomocy w różnych przypadkach zagrożenia życia, wykazywały się doskonałą wiedzą dotyczącą znajomości numerów alarmowych niezbędnych do wezwania odpowiednich służb potrzebnych do udzielania pomocy.

Uczniowie klas I-III, podzieleni na grupy, ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy na fantomie, poznawali sprzęt ratowniczy, rozmawiali na temat różnorodności obowiązków jakie wykonuje straż pożarna. Dzieci i młodzież klas starszych, oglądali nowy wóz strażacki, którym dysponuje OSP Chorzeszów, chętni mogli do niego wsiąść.

Uwieńczeniem zajęć najmłodszych uczniów było spotkanie z p. Marzanną Wiśniewską, dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej w Wodzieradach z siedzibą w Kwiatkowicach. Głośne czytanie bajki w oddziałach przedszkolnych i klasach I-III, utrwaliło dzisiejszy temat spotkania, dotyczący bezpieczeństwa.

Wszystkie zajęcia przebiegały w przyjaznej atmosferze i każdy od najmłodszych po osoby dorosłe, wyniósł z dzisiejszych lekcji coś ważnego.

Dziękujemy wszystkim za współpracę i zaangażowanie w kształtowanie odpowiedzialnych postaw naszych dzieci. Życzymy wszystkim strażakom wytrwałości i sukcesów w ich niezwykle ważnej dla nas pracy.