Łaska policja mówi o wstępnych ustaleniach w sprawie tragedii w Karszewie

260-162067
KPP Łask

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, który miał miejsce w Karszewie. Na drodze śmierć poniósł 29-letni mężczyzna. Policjanci apelują o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło 12 stycznia, około godz. 5:00 na drodze powiatowej 3706E w Karszewie. O wypadku informowaliśmy czytelników już w tym artykule >>> Gmina Łask: Nie żyje 30-letni kierowca osobówki. Zginął po zderzeniu z TIRemTeraz oficjalny komunikat w sprawie wypadku wydała łaska policja. Co wynika z jej ustaleń?

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem marki Opel Meriva, 29-letni mieszkaniec powiatu łaskiego, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w naczepę samochodu ciężarowego, jadącego w kierunku Wodzierad. W wyniku wypadku kierujący samochodem osobowym poniósł śmierć na miejscu. Policjanci wykonali oględziny, przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli ślady. Jak ustalono, ciężarowym dafem z dołączoną przyczepą kierował 48-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego. Mężczyzna w chwili wypadku był trzeźwy - przekazuje Bartłomiej Kozłowski z KPP Łask.