Pomylił hamulec z gazem, na rondzie pojechał prosto! Groźnie na węźle "ekspresówki" [Foto]

ela
KPP Łask

Do nietypowego zdarzenia doszło w piątek, w godzinach porannych, na węźle trasy S8 w miejscowości Marzenin. Samochód marki Opel wjechał na wyspę ronda i zatrzymał się na jej środku. Okazało się, że kierujący nim 67-latek był w stanie po użyciu alkoholu.

Do zdarzenia doszło w piątek, 8 września, na węźle trasy S8 w miejscowości Marzenin. Około godziny 7:30, policjanci otrzymali zgłoszenie o oplu, który uderzył w wypiętrzoną wyspę ronda i zatrzymał się na jej środku. Z przekazanych informacji wynikało, że kierujący nim mężczyzna może być pijany.

- Na miejscu mundurowi zastali stojącego na środku ronda uszkodzonego opla, a obok którego stał kierujący, 67-letni mieszkaniec powiatu łaskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna tłumaczył, że pomylił pedał hamulca z pedałem gazu i dlatego wjechał na środek ronda - sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski z łaskiej policji.

Policjanci zatrzymali 67-latkowi prawo jazdy a jego pojazd został odholowany na jego koszt, na parking strzeżony. W związku z uszkodzeniami samochodu, policjanci zatrzymali kierującemu także dowód rejestracyjny. Teraz mężczyzna odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz za jazdę w stanie po użyciu alkoholu. Grozi mu wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

CZYTAJ >>> 82-letnia grzybiarka straciła orientację... Wyjście z lasu nie pomogło, wtedy do akcji ruszyła policja!