Szkolenie z wykorzystaniem walizki profilaktycznej. Policjanci przekazywali cenną wiedzę rodzicom [Foto]

260-18436_20231220-082723_1
KPP Łask

Jak wyglądają narkotyki, w czym są przechowywane? Jak poznać, czy dziecko lub uczeń jest pod wpływem środków odurzających i jakie są rodzaje uzależnień - na te i inne pytania w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sędziejowicach odpowiadał policjant z łaskiej komendy wraz z dzielnicowym z Komisariatu Policji w Widawie. Szkolenie przeprowadzone zostało z wykorzystaniem walizki edukacyjnej zawierającej imitacje środków odurzających.

W piątek, 15 grudnia, policjant z łaskiej komendy zajmujący się zagadnieniami profilaktyki społecznej wraz z dzielnicowym gminy Sędziejowice – sierż. Bartoszem Piekarkiem, gościli w progach Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sędziejowicach. Celem wizyty obu mundurowych było spotkane z gronem pedagogicznym oraz rodzicami. Podczas prezentacji multimedialnej, funkcjonariusze omówili z jakimi niedozwolonymi substancjami mogą mieć do czynienia oraz na co powinni reagować. 

- Policjanci przekazali swoim słuchaczom podstawowe informacje na temat rodzajów narkotyków lub dopalaczy, a także na temat symptomów i objawów, które mogą świadczyć o zażywaniu środków psychoaktywnych. Zwrócono uwagę na zagrożenia i niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą zażywanie omawianych środków. Podczas dyskusji mundurowi przekazali też, jak należy postępować w przypadku ujawnienia niedozwolonych substancji w szkole czy w domu. Nie zabrakło również informacji o dopalaczach, po które coraz częściej sięga młodzież, nie zdając sobie sprawy z tego jakie zagrożenie niesie ich zażywanie - wyjaśnia sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski z KPP Łask.

CZYTAJ >>> 16- i 15-latek postanowili "przyozdobić" budynek łaskiej pływalni! Wpadli na gorącym uczynku, trafią przed sąd

Funkcjonariusze zaprezentowali walizkę narkotykową, która zawiera substancje przypominające narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania i przechowywania. Dzięki takiemu narzędziu edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów jest o wiele łatwiejsza, a zapoznanie się z zawartością walizki pozwala uświadomić dorosłym jak wymyślne metody i sposoby znajduje dzisiejsza młodzież na to, aby skutecznie ukrywać przed swoimi najbliższymi narkotyki lub inne substancje psychoaktywne. 

Oprócz tego dzielnicowy zaprezentował narzędzie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i omówił zasady jego funkcjonowania. Mamy nadzieję, że wiedza o narkotykach i problemach związanych z uzależnieniami pozwoli być bardziej wrażliwym i uważnym w ocenie zdarzeń mających miejsce w naszym otoczeniu.

CZYTAJ >>> Restarzew Cmentarny: Z Widawki wyłowiono 66-latka. Ciało topielca przypłynęło z sąsiedniego powiatu