Zelów: Ogromna akcja służb na Poznańskiej. Płonął dach i poddasze domu jednorodzinnego

Zelów: Ogromna akcja służb na Poznańskiej. Płonął dach i poddasze domu jednorodzinnego
Facebook: 998 Łask / Bełchatów

Pożar domu jednorodzinnego w Zelowie. Przez kilka godzin w nocy z czwartku na piątek ponad 30 strażaków walczyło z płomieniami w budynku przy ulicy Poznańskiej. 

Do wybuchu pożaru doszło 12 stycznia, około godziny 23.00. Dokładnie 19 minut później na miejsce zdarzenia zadysponowano pierwsze zastępy. Pierwsze do pożaru wyruszyły najbliższe jednostki z OSP Zelów - dwa wozy, chwilę później na miejscu były kolejne jednostki, tym razem z PSP Bełchatów i Łask. Pożar był na tyle poważny, że do akcji zadysponowano także druhów z OSP Pożdżenice i Łobudzice. Łącznie w ponad 3-godzinnej akcji brało udział 32 strażaków.

- Wstępne ustalenia wskazują na to, że wszystko zaczęło się od pożaru sadz w kominie. W efekcie doszło do rozszczelnienia się komina i rozprzestrzenienia się pożaru na dach. Płomienie strawiły cały dach i poddasze na powierzchni ponad 140 metrów. Starty na około 300 tys. zł  - przekazuje nam Michał Wieczorek z KP PSP w Bełchatowie.

Szczęśliwie, lokatorzy samodzielnie opuścili budynek jeszcze przed przybiciem służb i w zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. 

Niestety nie był to jedyny pożar z jakim strażacy walczyli dziś w nocy. Tragiczny w skutkach okazał się być ten ze Zduńskiej Woli, gdzie życie w płomieniach straciły dwie osoby, a kilka zostało rannych. Więcej o tym zdarzeniu przeczytasz w artykule >>> Tragiczny pożar w kamienicy w Zduńskiej Woli. Kilka osób rannych, są ofiary śmiertelne

Wklej tutaj kod osadzenia...