wersja testowa serwisu

Sprawna akcja policji w Łowiczu. Zatrzymano 25-latka i zabezpieczono ponad kilogram narkotyków

7567
fot. KPP w Łowiczu

Łowiccy kryminalni wspólnie z policjantami do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi zatrzymali 25-latka, który odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Kryminalni zabezpieczyli ponad kilogram marihuany. Na wniosek prokuratury łowiczanin został aresztowany na 3 miesiące. Ten czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do lat 10.

21 stycznia 2021 roku w godzinach wieczornych łowiccy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami z KWP w Łodzi zapukali do jednego z mieszkań na terenie Łowicza. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 25-latka policjanci znaleźli plastikowe opakowania z zielonym suszem. Łącznie zabezpieczono ponad kilogram ziela konopi. Kryminalni zabezpieczyli również wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków, młynki oraz pieniądze na poczet grożących kar.

25-letni łowiczanin usłyszał prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Dzięki sprawnemu działaniu policjantów, tak znaczna ilość substancji zabronionych nie trafi na rynek. Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec podejrzanego areszt na okres trzech miesięcy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

źródło: KPP w Łowiczu