wersja testowa serwisu

Uniejów znowu zapachnie lawendą

lavender-2482374_960_720

Za niespełna dwa tygodnie otoczenie hotelu Medical Spa Hotel **** Lawendowe Termy po raz siódmy stanie się jednym z najpiękniej pachnących miejsc naszego regionu. Wszystko za sprawą festiwalu lawendy, który zamieni Uniejów we fioletowe królestwo.

Festiwal lawendy przyciągnie nie tylko zapachami, ale również straganami pełnymi lawendowych wyrobów. Wśród nich znaleźć będzie można zarówno rękodzieło zdobnicze, kosmetyki oraz wyroby cukiernicze i słodkości. Lawenda bowiem, poza niezwykłym zapachem, cechuje się właściwościami pozwalającymi na jej wszechstronne zastosowanie. Będą się mogli o tym przekonać bardziej sceptyczni goście, którym krzew kojarzy się głównie z zawieszką do szafy.

W programie zaplanowano warsztaty dla dzieci i dorosłych. W strefie gastronomicznej odbędzie się kuchnia plenerowa prowadzona przez szefa kuchni Urszulę Czyżak, która zaprezentuje możliwości lawendy wykorzystywanej w kuchni.

Festiwal rozpocznie się chwilą relaksu i treningiem jogi na trawie na dobre rozpoczęcie dnia. Uczestników prosimy o zabranie ze sobą mat do ćwiczeń.

Podczas wydarzenia będzie wreszcie dostępne wyjątkowe, plenerowe SPA. Nie musimy już zaznaczać, że do wykonywanych zabiegów użyta będzie lawenda – która ma wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne oraz lecznicze.

Idealnym zwieńczeniem Festiwalu jest coroczny konkurs na najbardziej lawendowy strój, którego wyniki oraz nagroda zostaną ogłoszone i wręczone podczas Festiwalu.

źródło: UM Uniejów